Nefes Analizi

Nefes Terapisi seanslarında yapılan Nefes Analizi, düşünce sisteminizde dönüştürmeniz gereken alanların anahtarını verir size. Bu anahtarla birlikte çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde ilerlersiniz.

Bir kişinin nefes analizini yaparak düşünce sistemini ve hangi noktalarda blokajlara sahip olduğunu anlamak mümkün. 

  • Eğer hayatta bazı projeleriniz erteleniyorsa veya gecikmeli gerçekleşiyorsa, nefesinizi almadan önce bekliyor olabilirsiniz,
  • Eğer geçmişi bırakmakta zorlanıyorsanız, muhtemelen nefesi vermeden önce bekliyorsunuz,
  • Hayatta isteklerinizi çabalayarak elde etmeye alışmışsanız, nefesi de doğal akışına izin vermekten ziyade fazladan efor sarf ederek alıyorsunuzdur,
  • Hayatın akışına güvenmiyorsanız endişe ve korkularınız varsa, nefesinizi verirken rahat değilsiniz ve nefes verişinizde gerginlik olabilir,
  • Hayattan aldığınız ve verdiğiniz eşitse örneğin hiç borcunuz yok ama aynı şekilde birikiminiz de yoksa, nefes alış ve veriş süreleriniz birbirine eşittir (borcunuz varsa, nefes veriş süreniz alış sürenizden uzun olabilir),
  • Hayat amacınızı tam anlamıyla gerçekleştiremediğinizi ve potansiyelinizin %100’ünü kullanamadığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen nefes alışverişiniz sığdır.

Binlerce kişiye yaptığımız nefes seanslarında yaptığımız nefes analizleri, bize kişilerin nefeslerinin parmak izleri gibi birbirinden farklı olduğunu gösteriyor. Nefes analizlerinde, gözlemlediğimiz nefes tiplerinin başlıcaları; Karın Nefesi, Göğüs Nefesi, Sığ Nefes, Sırt Nefesi, Ters Nefes, Beklemeli Nefes’tir. Nefes alış biçimleri ile kişilerin yaşamlarının nasıl olduğu hakkında gerekli verilere ulaşırız.

Nefesimiz, parmak izimiz! 

Karın Nefesi alan kişi; irade ile problem yaşayabilir, hayatı kontrol etme isteği fazladır, akışa bırakmakta zorlanır. 

Göğüs Nefesi alan kişi; Sevgi alış verişinde zorluk çekmezler, kalplerinin sesini dinlerler. Ancak, çok verici ve fedakar olabilirler. İfade etmekte zorlanabilirler. 

Ters Nefes alan kişi; Aşırı sorumluluk alır, işleri sıksık terse döner, hayatım sürekli alt üst oluyor der. Yapmak istediği her iş ters gitmeye başlar ve nedenini bilemez. 

Sığ Nefes alan kişi; İhtiyacı olanı hayatına kabul etmekte zorlanır. Sığ nefes alanlar mutluluğu ve coşkuyu hayatlarına çekmekte zorlanırlar. Kendilerine değer vermezler.

Sırt Nefesi alan kişi; Herşey için çok çaba gerektiğine inanır. Birşey bana kendiliğinden kolayca gelmez inancındadır ve gereğinden fazla çaba sarfettiği halde istediği hedeflere ulaşmakta zorlanır. 

Beklemeli Nefes alan kişi; Ya nefes almadan önce tutar ya da nefes vermeden önce tutar. Nefes vermeden önce tutanlar, geçmişi bırakmak istemezler, sahip oldukları maddi-manevi ne varsa bırakamazlar. Nefes almadan önce tutanlar, hayatın onlara sunduklarını almakta zorlanırlar.

Sonraki bölüme geçin: Nasıl Uygulanır?

ya da şimdi ücretsiz öngörüşme için başvurun >