Transformal Nefes Terapisi Nasıl Uygulanır?

Nefes terapisi seansları bir nefes terapisti eşliğinde yapılır.

Tek başına yapılan nefes egzersizleri veya nefes farkındalığına dair 2 saatlik tanıtım seminerleri nefes kapasitesini arttırmaya yarayabilir. Ancak nefes alışkanlığını kalıcı olarak değiştirmek ancak bir Transformal Nefes Terapisti ile mümkündür. Çünkü herkesin nefes analizi farklıdır ve kişiye özeldir. 

Nefes seansı yaklaşık 1,5 - 2 saat sürmektedir. Seans kişinin hayatında yolunda gitmediğini düşündüğü konular hakkında sorular sorarak farkındalık kazandırmayı hedefleyen yaşam koçluğu ile başlar.

Bu çalışma ile, kişinin nefes seansı öncesi kendisiyle ilgili hem bir farkındalık kazanması hem de bundan sonra hayatını yeniden yapılandırmak üzere bir eylem planı yapması amaçlanmaktadır. Nefes Terapistinin yönlendirmesiyle kişinin ihtiyacı olan bir niyet (dua) çalışması yapılır.

  • Kişiye özel nefes analizi yapılarak vücut haritası belirlenir. 
  • Terapist eşliğinde, yaklaşık 45 dk., tam ve bağlantılı diyafram nefes alınarak tıkanık olan yerlere nefesin ve oksijenin gitmesi sağlanır. 
  • Seans sırasında, nefes devamlılığını ve akışını sağlamak için, müzik, kundalini, tonlama ve olumlama teknikleri kullanır.
  • Son 15 dk. derin bir meditasyon ve dinlenmeye geçilir ve kişinin doğal nefesiyle tanıştıktan sonra rahatlaması sağlanır. 
  • Seans bitiminde, kişiye özel olumlama teknikleri ve 100 Neşe Egzersizi açıklanarak bir sonraki seansa kadar alıştırma yapması ve doğal şifayı kendi kendine deneyimlemesi sağlanır.   

Uygulanan diyaframatik nefes çalışması ile hücrelerin gerekli olan oksijeni almasını sağlar ve vücut kendi kendini iyileştirme sürecini başlatır. 
 
Transformal Nefes, fiziksel sürecin yanısıra, enerji bedenimizde de bir hareketlilik yaratır. Bedenimizde hastalıklara yol açan düşük frekanslı enerjiler, bağlantılı diyafram nefesinin oluşturduğu yüksek frekanslı enerjiye doğru yükselerek pozitife dönüşür. Düşük enerjinin yol açtığı blokajlar ortadan kalkar ve solunum sistemi açılır. 
 
Transformal Nefes, kısıtlı nefes alma modellerini derin ve tam diyafram nefesine dönüştürür. Bu dönüşüm sırasında fiziksel, zihinsel ve ruhsal düzeydeki negatif enerji blokajları çözülerek daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bilinç seviyesine ulaşılır.

 

Nefes Alma Testi

Diyaframınızı kullanıp kullanmadığınızı nasıl anlayabilirsiniz?
Diyaframınızı kullanıp kullanmadığınızı ortaya çıkarmak için basit bir kendi kendini muayene yöntemi vardır. Sırtüstü yere uzanın ve bacaklarınızı rahatça, ayak parmaklarınız dışarı bakacak şekilde hafifçe açın. Kollarınızı, avuçlarınız dışa doğru ve parmaklarınız gevşek bir şekilde bedeninizin yanına uzatın. Gözlerinizi hafifçe kapatın. Şimdi bir elinizi göğsünüzün üzerine, diğer elinizi ise diyafram bölgenize (göğüs kafesinin hemen altına) yerleştirin. Her zamanki gibi nefes alırken, dikkatinizi nefesinize verin. Her nefes alış verişte hangi elinizin inip kalktığına dikkat edin. Sadece göğsünüz inip kalkıyor ise, göğüs nefesi alıyorsunuz demektir, eğer karnınız nefes alırken dışa, nefes verirken içe doğru hareket ediyorsa , diyaframla nefes alıyorsunuz demektir.

 

Sonraki bölüme geçin: Nefes ve Bilim

ya da şimdi ücretsiz öngörüşme için başvurun >